(Πρώτη δημοσίευση 22.07.2017)
Στα πλαίσια του 46ου Φεστιβάλ Ολύμπου, δόθηκε το βράδυ τής Τετάρτης 19 Ιουλίου μια υπέροχη μουσική συναυλία στο Αρχαίο Θέατρο τού Δίου Πιερίας, με τον διεθνούς φήμης Έλληνα τενόρο Μάριο Φραγκούλη, με συνοδεία δύο νέων αξιόλογων καλλιτεχνών, του Θοδωρή Βουτσικάκη και της Δήμητρας Σελεμίδου.
Το κοινό απήλαυσε τους θαυμάσιους καλλιτέχνες με την καταπληκτική ορχήστρα που ενθουσίασαν τους θεατές μέσα σε εκστατική πανδαισία χρωμάτων από τά φωτιστικά εφέ που κατέκλυσαν τη σκηνή.
Η διαδικτυακή τηλεόραση www.Pieria.tv ήταν εκεί για να καλύψει επιλεγμένα κομμάτια τής συναυλίας κατόπιν ευγενικής αδείας τής παραγωγής.
Δηλώσεις στην κάμερα μας έκαναν ο πρόεδρος τού Φεστιβάλ Ολύμπου Γρηγόρης Παπαχρήστος, και ο καλλιτεχνικός διευθυντής του Γιώργος Χανδόλιας.
Ο εξαίρετος καλλιτέχνης Μάριος Φραγκούλης μάς έδωσε αποκλειστική συνέντευξη μαζί με τους Θοδωρή Βουτσικάκη και Δήμητρα Σελεμίδου.
-*************-
![Digiprove seal](https://www.pieria.tv/wp-content/plugins/digiproveblog/dp_seal_trans_16x16.png)