Συνελήφθησαν χθες 31 Ιουλίου 2018 το πρωί, σε περιοχή της Πιερίας, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Δίου – Ολύμπου, 2 αλλοδαπές ηλικίας 27 και 53 ετών, καθώς εκμεταλλευόμενες τον συνωστισμό, διέπραξαν 3 κλοπές και 1 απόπειρα κλοπής από πεζούς, αφαιρώντας από την κατοχή τους χρήματα και διάφορα προσωπικά έγγραφα.
![](https://www.pieria.tv/wp-content/uploads/2018/08/ΣΥΝΕΛΗΦΘΗΣΑΝ-2-ΑΛΟΔΑΠΕΣ-ΣΤΗΝ-ΠΙΕΡΙΑ-ΓΙΑ-ΚΛΟΠΗ-600x381.jpg)
Φώτο διαδικτύου
Στην κατοχή των 2 γυναικών βρέθηκε και κατασχέθηκε το χρηματικό ποσό των 447,61 ευρώ.