Συνελήφθη χθες (29 Οκτωβρίου 2018) το μεσημέρι σε περιοχή της Πιερίας, από αστυνομικούς της Ομάδας ΔΙ.ΑΣ. της Διεύθυνσης Αστυνομίας Πιερίας, 50χρονος ημεδαπός, καθώς διαπιστώθηκε να κατέχει ένα αυτοσχέδιο τσιγάρο κάνναβης.
![](https://www.pieria.tv/wp-content/uploads/2018/10/Σύλληψη-για-καλλιέργεια-και-κατοχή-1-κιλού-κάνναβης-στην-Πιερία-600x338.jpg)
Φώτο διαδικτύου (αρχείο)
Σε έρευνα που ακολούθησε στην οικία του βρέθηκαν και κατασχέθηκαν 1 δενδρύλλιο κάνναβης που καλλιεργούσε σε γλάστρα, ποσότητα ακατέργαστης κάνναβης βάρους 1 κιλού και 154,7 γραμμαρίων και φυτικά αποσπάσματα δενδρυλλίων κάνναβης βάρους 156 γραμμαρίων.
Προανάκριση διενεργεί η Υποδιεύθυνση Ασφάλειας Κατερίνης.